Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Monitoring – jakie opcje w tym temacie mają właściciele domów

W Polsce co roku dochodzi do dużej ilości kradzieży. W praktyce żadne mieszkanie czy dom bezpieczne nie będą, ponieważ złodzieje niejednokrotnie działają bez żadnego schematu. Zaś ci lepiej zorganizowani wcześniej długo obserwują mieszkańców, zapoznają się z ich zwyczajami i rozkładem dnia, i przystępują do działania w odpowiednim momencie.

Dlatego też jeżeli ktoś w swoim domu będzie miał jakieś bardziej kosztowne rzeczy lub zwyczajnie obawia się włamania, to pomyśleć może o odpowiednim zabezpieczeniu swojego dobytku. Już w samej bramce wejściowej pojawić się może zaawansowane urządzenie monitorujące, jakim jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Można dzięki niemu widzieć dokładnie, kto akurat przyszedł w odwiedziny, co jest niezwykle wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Właściciele domów coraz częściej montują takie zestawy w miejsce klasycznych domofonów, a zaawansowane modele mogą być nawet sterowane za pomocą smartfona.

Następnym istotnym elementem ochrony powinien być system monitoringu. Każda kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz, jaka wchodzić będzie w taki zestaw musi posiadać odpowiednie parametry. Przede wszystkim chodzi tu o jakość rejestrowanego obrazu. Powinien on mieć na tyle dużą ostrość, aby w razie potrzeby dało się rozpoznać twarze włamywaczy. Minimalna rozdzielczość pracy takich urządzeń to HD, ale dużo lepsza będzie Full HD. To będzie się jednak wiązać z dużo większą ilością danych do nagrywania, dlatego też zadbać również należy o właściwy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten powinien mieć odpowiednią pojemność dysków, aby mogły się na nim zmieścić wszystkie filmy w ustalonym okresie czasu.

Kamery rejestrować także muszą obraz w nocy, dlatego dobrą opcją są wersje posiadające diody podczerwieni. Światło podczerwone nie jest widoczne dla ludzkiego oka, a znacząco polepsza ostrość obrazu. W przypadku urządzeń funkcjonujących na zewnątrz istotne będzie, żeby ich obudowy odporne były na czynniki atmosferyczne. Jeśli ktoś kupował będzie wszystkie takie podzespoły w jednym miejscu, to w takim zamówieniu znaleźć się też może Puszka podłogowa Simon 2 modułowa 4x k45.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz