Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy warto kupować maszynę do cięcia styropianu

Podczas obróbki styropianu często zachodzi potrzeba jego docięcia na odpowiedni wymiar. Jednorazowo można to zrobić przy pomocy noża czy piłki, jednak używanie tego typu narzędzi cały czas z pewnością nie będzie zbyt wygodne. Dlatego też w firmach które się zajmują tego typu pracami obowiązkowo pojawić się powinna jakaś sprawdzona maszyna do cięcia styropianu.

Takie maszyny występują w różnych wersjach i odmianach, z tego też powodu przy wyborze warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Po pierwsze niezwykle istotna jest maksymalna szerokość. Jeżeli chce się wykorzystywać w pełni z możliwości tego urządzenia, to powinno ono umożliwić przecięcie typowego arkusza styropiany po przekątnej, wynoszącej około 112 centymetrów. Warto też sprawdzić, ile wynosi maksymalna grubość ciętego materiału. Jeżeli będzie to mniej niż 26 centymetrów, to jednak raczej należy poszukać innego modelu. Kolejna ważna sprawa to moc urządzenia.

Gilotyna do cięcia styropianu działa w bardzo prosty sposób, bo posiada ona cieniutki drut oporowy, który się nagrzewa pod wpływem przepływającego prądu. Im zasilacz będzie większy, tym ten drut zostanie nagrzany do wyższej temperatury, a to przełoży się bezpośrednio na wydajność pracy. Z przydatnych funkcji na pewno będzie pomocna możliwość wycinania nietypowych kształtów. Do tego drut oporowy zostanie umieszczony pionowo, co pozwoli skutecznie wycinać. To będzie przydatne zarówno w pracach ociepleniowych, jak również przy wykończaniu wnętrz, gdy trzeba dopasować do siebie różne drobne elementy ze styropianu.

Ponieważ cięcie styroduru może być wykonywane w zróżnicowanych warunkach, to bardzo ważna jest trwałość i wytrzymałość urządzenia. Musi ono wytrzymać trudną, codzienną pracę, a oprócz tego być niezawodne w każdej sytuacji. Jeżeli wraz z tym będzie szła nieskomplikowana obsługa, nie wymagająca wcześniejszego długiego szkolenia, to taki sprzęt będzie po prostu niezastąpiony. I na pewno oszczędzi on mnóstwo zbędnej pracy, jaka byłaby do wykonania przy ręcznym cięciu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz