Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak właściwie zamontować i serwisować separator tłuszczu

Zakłady gastronomiczne i pozostałe, w których jest przetwarzana żywność, dbać muszą o odpowiednią jakość wypuszczanych ścieków. Jak mówią obowiązujące przepisy w takich ściekach nie mogą się znajdować żadne tłuszcze, które by mogły przyczynić się do problemów z systemem kanalizacji. Dlatego też jedną z koniecznych rzeczy w tego typufirmach będzie zamontowanie odpowiedniego separatora, i użytkowanie go w prawidłowy sposób. Po pierwsze istotne będzie miejsce, w którym urządzenie to zostanie zamontowane. Firmy które oferują przegląd separatorów dysponują specjalistycznym sprzętem do tego celu, lecz i tak w jakiś sposób pojazd musi dojechać gdzieś blisko, aby się dało rozwinąć wąż.

Duże znaczenie ma też sam wybór separatora tłuszczu. Takie urządzenia działają w bardzo prosty sposób, składają się bowiem z osadnika z pewną liczbą przegród. Ciężkie elementy zatrzymywane są na dnie, zaś na powierzchni unosi się lekki tłuszcz. Jego warstwa nie powinna przekraczać 20 centymetrów, jeśli go będzie więcej, to separator może przestać pełnić swoje zadanie. Z takich też powodów pojemność zbiornika należy dostosować do stylu pracy danej firmy, ilości ścieków do przerobienia i częstotliwości serwisu. Zakłada się, że czyszczenie separatorów Wrocław powinno być wykonywane co najmniej raz na miesiąc, lecz to w każdym przypadku ustalane jest indywidualnie.

Ze względu na rodzaj odpadów czyszczenie musi wykonać specjalistyczna firma, nie będzie mógł zrobić tego zarządzający lokalem gastronomicznym czy ktoś z załogi. Oni natomiast powinni sprawdzać ilość odseparowanego tłuszczu, i jeśli będzie potrzeba usunięcia go, to zorganizować czyszczenie. Podejmując decyzję o współpracy z firmą świadczącą takie usługi zapewne dla większości najważniejsza będzie czyszczenie separatorów cena. Ale warto również zwrócić uwagę na to, czy taka firma funkcjonuje w pełni legalnie i daje wszystkie konieczne dokumenty, a także czy podczas wykonywania usługi separator jest kompleksowo czyszczony i myty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz