Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego maty bentonitowe są obecnie tak popularne

Zabezpieczenie w odpowiedni sposób budynków czy obiektów przemysłowych przed działaniem wilgoci na duże znaczenie dla ich żywotności. Stosowane są w tym celu różne metody, jedne bardziej, a inne mniej skuteczne. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się maty bentonitowe, które jak się okazuje sprawdzają się bardzo dobrze do takich zabezpieczeń. Maty tego typu najczęściej wytwarza się z trzech oddzielnych warstw. Dwie z nich to odpowiednia geotkanina z obniżoną przepuszczalnością, a pomiędzy nimi jest umieszczana warstwa bentonitu. Sam bentonit to bardzo specyficzny materiał, jaki po kontakcie z wilgocią znacznie pęcznieje, zwiększając przez to swoją objętość i jednocześnie uszczelniając konstrukcję.

Tego typu warstwa jest nieprzepuszczalna dla wody, dzięki czemu cała konstrukcja jest bardzo dobrze chroniona. Przy produkowaniu takich mat między innymi się stosuje metodę igłowania, która gwarantuje odpowiednie zespolenie i zapobiega przy tym zmianie miejsca przez bentonit. Geotkaniny również posiadają wysokie parametry wytrzymałościowe, przez co podczas normalnego użytkowania nie będą ulegały mechanicznym uszkodzeniom. Jeżeli okaże się to potrzebne, to część producentów stosuje dodatkowe powłoki polimerowe, które mają zwiększoną wytrzymałość. Dużym plusem tego typu jest wszechstronność użytkowania. Świetnie się one sprawdzają do izolacji podziemnych części budynków, takich jak na przykład tunele, piwnice czy garaże. Często stosuje się je także jako uszczelnienia do zbiorników retencyjnych, stawów czy przeciwpowodziowych wałów.

Można je stosować w praktycznie każdych warunkach, nawet przy silnych mrozach czy deszczu. Istotne jest tylko to, aby sam proces kładzenia został w odpowiedni sposób wykonany, producenci podają tu szczegółowe instrukcje, jak ma to być robione. Osoby interesujące się bardziej tą tematyką mogą w wyszukiwarce wpisać hasło geosynthetics i zapoznać się z wyświetlonymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz