Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pośrednika nieruchomości

Wybranie przypadkowego biura nieruchomości może stać się przyczyną różnych kłopotów przy sprzedaży czy kupnie nieruchomości. Jeśli się trafi na nierzetelnego pośrednika, to w skrajnym przypadku ryzykować się będzie dużymi pieniędzmi, co może mieć miejsce jeśli nie będzie dopilnowana jakaś ważna sprawa. Dlatego też zanim się zacznie jakieś poważniejsze rozmowy, to obowiązkowo trzeba na parę ważnych rzeczy zwrócić swoją uwagę.

Po pierwsze niezwykle istotne są praktyka i doświadczenie, a je się zdobywa przez lata działania na rynku. Od pośrednika wymaga się bowiem sporej wiedzy nie tylko związanej z obrotem nieruchomościami, lecz również aspektami technicznymi czy prawnymi. Duża część takich wiadomości jest do pozyskania z różnych materiałów czy szkoleń, ale zdobyte przy kolejnych transakcjach umiejętności także będą tu mieć ogromne znaczenie. Lecz długi okres czasu funkcjonowania jakiegoś biura nie zawsze będzie świadczył o jego wysokim profesjonalizmie, a tym bardziej podejściu do klienta.

W sprawdzeniu tych dwóch aspektów bardzo pomocne z pewnością będą opinie wystawiane przez dotychczasowych klientów. Bez żadnego problemu znaleźć je można na przykład w internecie, zarówno w wielu branżowych serwisach, jak również zwyczajnie przy firmowym profilu w popularnych wyszukiwarkach. Podczas przeglądania takich opinii należy zachować jednak trochę ostrożności, ponieważ zdarzają się niekiedy przypadki, kiedy ktoś próbuje manipulować w ten sposób.

Zakres dostępnych usług to kolejny aspekt, który trzeba dokładnie sprawdzić. Niektóre biura ograniczają się bowiem wyłącznie do prezentacji ofert w paru serwisach, z kolei inne pomagają przy przygotowaniu lokalu do sprzedaży, robią profesjonalną sesję zdjęciową oraz wykonują szereg działań marketingowych. Na koniec sprawdzić też należy posiadanie polisy, która co prawda jest wymagana, lecz u różnych ubezpieczycieli różnie wygląda zakres ochrony. Dobrym pomysłem może też być zaglądnięcie na stronę internetową biura, przykładowo taką jak https://adamus.wroclaw.pl/, znajdować się na niej powinny wszystkie niezbędne informacje.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz