Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Klimatyzator w niedużym mieszkaniu – formalności, które należy spełnić

Przy upałach w lecie niekiedy trudno jest wytrzymać w mieszkaniach, jeżeli nie ma się klimatyzacji. Dotyczy to zwłaszcza lokali z południowej strony, które naprawdę mocno się nagrzewają, pomimo zasłoniętych okien. Dlatego też coraz rosnąca liczba posiadaczy tego typu decyduje się na montaż układu klimatyzacji, dzięki jakiej będzie można zaznać jakąś ochłodę. W przypadku domu jednorodzinnego z montażem takiej instalacji nie ma żadnego problemu, jednak w budynkach wielorodzinnych sytuacja nieco odmiennie wygląda. Aby się dało taki klimatyzator z funkcją grzania zamontować legalnie na elewacji, to trzeba spełnić odpowiednie formalności. Ale i tak nie w każdym przypadku zgoda zostanie wyrażona, i wtedy trzeba szukać jakiś innych możliwości.

Przede wszystkim rozpocząć trzeba od złożenia w spółdzielni lub wspólnocie mieszkańców odpowiedniego wniosku. Należy w nim podać konieczne informacje dotyczące miejsca zamontowania i technicznych aspektów, typu głośność czy metoda radzenia sobie z wodą. Czasami będzie też konieczne uzyskanie zgody sąsiadów, z czym jak pokazuje praktyka bywa bardzo różnie. Jeśli taki wniosek będzie pozytywnie rozpatrzony, to klimatyzacja do mieszkania 50m2 może zostać instalowana. Oczywiście zrobić to musi profesjonalna firma, na przykład taka jak cold-man.pl, która ma odpowiednią praktykę w realizowaniu takich prac oraz wszystkie niezbędne certyfikaty.

Pracownicy takiej firmy chętnie też pomogą w wybraniu odpowiednich rozwiązań oraz opracowaniu dokumentów do administracji. Jeżeli na montaż klimatyzacji na ścianie nie zostanie udzielona zgoda, to można się zastanowić nad balkonem, jeżeli ktoś taki posiada. Tu już pozwolenia potrzebne nie będą, ale liczyć się wówczas trzeba ze zmniejszeniem dostępnego miejsca ze względu na potrzebę ustawienia jednostki zewnętrznej. Pewnym wyzwaniem może też być skuteczne odprowadzenie skroplin, które wytwarzane są podczas pracy. Takie skropliny można odprowadzać do systemu kanalizacji, jeżeli będzie to możliwe, albo zbierać je w odpowiednim zbiorniku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz