Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu opłaca się zakupić nieruchomość w Chorwacji

Chorwacja to jedno z najbardziej popularnych miejsc, w których rodacy spędzają urlop. Zachęca słoneczną pogodą, przejrzystym morzem i pysznym jedzeniem. Nic dziwnego że co roku decydują się ją odwiedzić setki tysięcy urlopowiczów, tęskniących za odpoczynkiem i relaksem. Przez wiele osób uważana jest ona za prawdziwy europejski raj, a dodatkowym jej plusem jest niezbyt duża odległość od naszego kraju. Z tego też powodu całkowicie zrozumiały jest fakt, że wielu turystów planuje kupno tam nieruchomości.

Taka inwestycja jest z wielu powodów bardzo opłacalna, i z tego też powodu nieruchomości w tym kraju cieszą się dużą popularnością. To wpływa rzecz jasna na poziom ich cen, nie należy się raczej spodziewać że w najbliższym czasie zaczną się zmniejszać. Tak więc w przypadku takiego zakupu na pewno się nie straci, a zapewne przez następne lata wartość domu czy apartamentu będzie szła w górę. Kolejną istotną sprawą będzie to, że nieruchomość którą się kupi można będzie wynajmować turystom.

Sezon w Chorwacji znacznie dłużej trwa niż u nas, tak więc na dobre zarobki liczyć będzie można przez kilka miesięcy na rok. Dużą rolę będzie miała oczywiście lokalizacja, najdroższe będą obiekty zlokalizowane na wybrzeżu, ale z kolei też przy nich można będzie liczyć na największe zyski z wynajmu. Ceny chorwackich domów zależą od wielu różnych czynników. Z pewnością położenie odgrywa dużą rolę, dotyczy to zarówno wcześniej wspominanej odległość od morza, lecz również regionu kraju. Trzeba też wziąć pod uwagę gospodarczą sytuację i kurs EURO, a także to, czy obiekt pochodził będzie z pierwotnego czy wtórnego rynku.

Z uwagi na dość skomplikowane regulacje prawne zdecydowanie najlepszą opcją będzie przeprowadzenie takiego zakupu za pomocą jakiegoś agenta nieruchomości. W przypadku takiego pośrednictwa trzeba będzie zapłacić parę procent wartości zakupu, ale agencja zajmie się wtedy całością spraw. Sporo tego typu pośredników działa również na naszym rynku, znaleźć ich można na przykład po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła nieruchomości w Chorwacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz