Wilk - klocki Wild Story COBI

Wilk

4.6/5 ocena (10 głosów)

Figurka z serii Wild Story firmy COBI S.A. przedstawia gatunek drapieżnego ssaka – wilka. Tułów został wykonany z przyjemnego w dotyku plastiku. Głowę sporządzoną z miękkiego, gumowego tworzywa można swobodnie od niego odczepić. Figurka ma 3 centymetry wysokości od nóg do uszu, 5 centymetrów długości od nosa wilka do ogona oraz 1,5 centymetra szerokości. W jednym opakowaniu znajduje się jedna figurka do zabawy. Po złożeniu figurki można odczepiać i przestawiać dowolnie kończyny wilka, a tułów rozdzielać na dwie części. Głowa przekręca się o 360 stopni, natomiast kończyny o sto osiemdziesiąt. Otwarty pysk wilka wyraża w pełni realistyczne zwierzęce rozsierdzenie, co podwaja świetną zabawę. W środku pyszczka znajdują się precyzyjnie wyrzeźbione i pomalowane na biało zęby oraz różowy język. Wokół gałek ocznych uformowano naturalne oczodoły. Uszy, tak samo jak cała głowa, zrobione są z miłej w dotyku gumy. Wewnątrz posiadają charakterystyczne dla prawdziwego wilka wklęsłości, a ich naturalne odstawanie i staranne wyrzeźbienie prezentują się niemal identycznie jak u prawdziwego osobnika wilczej watahy. Na grzbiecie została namalowana prowizoryczna szara sierść, która wyglądem kojarzy się z realnym wilkiem.

Wilki to drapieżne ssaki z rodziny psowatych zamieszkujące lasy, równiny, a także bagna. Żywią się innymi zwierzętami, rybami oraz padliną. Zdarza im się czasami polować na zwierzęta hodowlane. Wilki najczęściej funkcjonują w watahach, które składają się z około dwudziestu wilków. Polują wówczas wszystkie razem, najczęściej w nocy. Ponadto w Polsce wilki są ściśle chronionym gatunkiem, którego jest coraz mniej ze względu na rozwijającą się cywilizację.

Figurka wilka Wild Story jest stworzona dla każdego dziecka lubiącego rewelacyjną zabawę. Można zbudować dla niego legowisko, rezerwat albo las z klocków, jak i znaleźć mu więcej przyjaciół. Wilk zajmie czas w poczekalni przed gabinetem lekarskim i w domu wśród niezliczonych klocków i innych zabawek. Urozmaici rozrywkę swoim niepowtarzalnym i realistycznym wyglądem w nawet najbardziej nudnych miejscach. Pobudzi wyobraźnię i chłopców, i dziewczynek, zapewniając im niesamowitą przygodę. Figurkę można zabrać wszędzie bez obaw, że się zepsuje. Można również odłączać kończyny innym figurkom Wild Story i tworzyć stwory nie z tej ziemi. Świetna zabawa gwarantowana.

 

Tekst i zdjęcia Copyright © Maligna 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione