Skorpion - klocki Wild Story COBI

Skorpion

4.8/5 ocena (6 głosów)

Figurka z serii Wild Story firmy COBI S.A. prezentuje zwierzę z gromady pajęczaków- skorpiona.

Na figurkę pajęczaka składa się aż dziesięć elementów. Są to: wykonane z przyjemnego w dotyku i lekkiego plastiku dwie części tułowia, dwie osobne szczękoczułki, cztery pary odnóży oraz odwłok stworzone z tworzywa sztucznego o miłej, gumowej konsystencji, a także plastikowy, przezroczysty klocek który po doczepieniu do figurki może służyć jako podstawka.

Figurka ma około 6,5 centymetra długości od końca szczękoczułek do odwłoku, 1 centymetr wysokości w najniższym miejscu i około 3,5 centymetra wysokości w najwyższym miejscu (zakończenie odwłoka) oraz około 4 centymetry szerokości. W jednym opakowaniu znajduje się jedna figurka nadająca się do rewelacyjnej zabawy. Po złożeniu jej można dowolnie odczepiać i przestawiać elementy co ubarwia spędzony czas z zabawką. Wszystkie części figurki skorpiona można obracać o 360 stopni. Figurka pomalowana jest w kolorze jasnego brązu. Na obu częściach tułowia oraz na odnóżach, widnieją szare wzory, które maja urzeczywistniać pajęczaka. Szczękoczułki, odwłok oraz kończyny zostały precyzyjnie wyrzeźbione aby do złudzenia mogły przypominać prawdziwego pajęczaka. Można zauważyć dokładne wcięcia, uwypuklenia, które nadają wspaniały kształt częściom ciała zwierzęcia.

Skorpiony to rząd pajęczaków, które mogą mierzyć od 13 do ponad 180 milimetrów. Skorpiony w czasach prehistorycznych osiągały długość ciała nawet do 1 metra. Zamieszkują one obszary tropikalne oraz wysokogórskie. Ich cecha charakterystyczną jest to ze na końcu odwłoku maja kolec jadowy. Ciało skorpiona składa się z trzech części: głowotułowia ze szczękoczułkami, odwłoku oraz ośmiu odnóży krocznych. Ciekawostką jest to ze skorpiony nie potrafią pokonywać gładkich powierzchni.

Figurka skorpiona z serii Wild Story jest stworzona po to aby każde dziecko mogło rewelacyjnie się bawić i aby zamiast nudy, pojawiła się fantastyczna przygoda. Pajęczakowi można budować miejsce do mieszkania a także znaleźć mu nowych przyjaciół. Figurka idealnie pasuje do wielu zestawów. Można zabrać ją w każde miejsce ze względu na jej dopasowane gabaryty. Wspaniale sprawdza się w zabawie z przyjaciółmi czy rodzeństwem lub jako prezent. Wymyślanie nowych historii pobudzi wyobraźnie każdego chłopca i wszystkich dziewczynek! Fantastyczna zabawa gwarantowana!

Tekst i zdjęcia Copyright © Nefele 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione