Rekin - klocki Wild Story COBI

Rekin

4.8/5 ocena (8 głosów)

Figurka z serii Wild Story firmy COBI S.A. przedstawia gatunek ryby z rodziny lamnowatych- rekina żarłacza białego.

Figurka rekina została stworzona z sześciu elementów: dwóch części szczęki wykonanych z miłego w dotyku plastiku, również plastikowego tułowia, do którego zostały dołączone gumowe płetwy, płetwy ogonowej i płetwy grzbietowej uformowanych z tworzywa sztucznego o gumowej konsystencji oraz przezroczystego, plastikowego klocka, który po podłączeniu go do figurki, służy jako wygodna podstawka. Figurka ma około 6centymetrów długości, około 1-1,5 centymetra szerokości i 2,5 centymetra wysokości w najwyższym miejscu. W jednym opakowaniu znajduje się jedna figurka do rewelacyjnej zabawy.

Po złożeniu rekina, jego elementy można dowolnie odczepiać i przestawiać co uatrakcyjnia zabawę. Głowa i płetwy: grzbietowa oraz ogonowa, przekręcają się o 360 stopni. Płetwy a także górna część figurki pomalowane są na jasnoszary kolor, który przypomina nam odcień prawdziwego żarłacza białego. Natomiast spód figurki (także dolna szczęka i wnętrze całej paszczy) pomalowane są na barwę białą. Na szczególną uwagę zasługuje głowa zwierzęcia. Możemy po jej obu bokach zauważyć trzy lekkie wcięcia, które są oczywiście skrzelami. Nad szczęką wymalowane są małe czarne oczy wyrażające groźność i zadziorność rekina. W środku szczęki znajdują się rządki białych, małych oraz ostrych zębów. Całość figurki została wykonana z precyzją, również wyrzeźbione w tułowiu malutkie płetwy, dzięki którym nie ma wątpliwości że przedstawia ona groźnego drapieżnika.

Żarłacz biały (inaczej rekin biały lub rekin ludojad) jest to gatunek ryby z rodziny lamnowatych i jeden z największych rekinów drapieżnych żyjących na tym świecie. Jest on agresywny i niebezpieczny dla człowieka. Żarłacz osiąga przeciętnie długość do sześciu metrów i masę około dwóch ton. Występuje we wszystkich oceanach ( poza oceanem Arktycznym ponieważ preferuje wody ciepłe). Rekin ten ma wyczulony węch, potrafi szybko i zwinnie pływać. Żywi się dużymi rybami, żółwiami morskimi a także fokami oraz delfinami. Zdarza się że atakuje ludzi.

Figurka rekina żarłacza białego z serii Wild Story jest idealna do zabawy dla każdego dziecka nie lubiącego nudy. Można zbudować rekinowi terytorium do polowań lub odpoczynku. Można łączyć go z różnymi zestawami a także znaleźć mu przyjaciół. Figurkę rekina można zabrać wszędzie ze względu na idealnie dopasowane gabaryty. Można bawić się nią z przyjaciółmi i rodziną tworząc niesamowite historie. Zabawka rozwija wyobraźnię i kreatywność, doskonale zapobiega nudzie. Rewelacyjna zabawa gwarantowana.

Tekst i zdjęcia Copyright © Nefele 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione