Pyton - klocki Wild Story COBI

Pyton

5.0/5 ocena (9 głosów)

Figurka z serii Wild Story firmy COBI S.A. przedstawia zwierzaka z rodziny węży- pięknego pytona królewskiego. Zwierzę zostało w całości wykonane z lekkiego, miękkiego tworzywa sztucznego o gumowej konsystencji dzięki czemu można ją wyginać w różne strony.  Figurka ma około 8 centymetrów długości od głowy do końca tułowia, około 3 centymetry szerokości licząc od środka jednej sprężynki do środka drugiej oraz 1 centymetr wysokości z podstawką. W jednym opakowaniu znajduje się jedna figurka dzięki której można przeżyć niezapomnianą zabawę. Wąż pyton królewski składa się z pięciu elastycznych części, które łatwo złożyć. Po złożeniu figurki można ją ponownie rozłożyć i złożyć dzięki czemu nie zabiera dużo miejsca i można wielokrotnie powtarzać świetną zabawę związaną ze składaniem klocków. Do figurki dołączone są trzy przezroczyste, plastikowe klocki które można podczepić do węża by służyły jako wygodna podstawka. Wszystkie części ciała pytona królewskiego można obracać o 360 stopni dzięki czemu istnieje możliwość układania go w różnych pozycjach co uatrakcyjnia zabawę. Ta fantastyczna figurka z serii Wild Story firmy COBI S.A. jest profesjonalnie i precyzyjnie pomalowana. Górna strona pytona jest ciemnozielona, a na niej widnieją bladożółte wzorki wykonane z wielką dokładnością dzięki czemu wydają się takie same jak wzory pokrywające prawdziwe węże co urzeczywistnia figurkę i zabawa staje się naprawdę wyjątkowa! Dolna strona posążka pytona królewskiego- podbrzusze, pokryta jest jasnym, żółtym kolorem oczywiście w pełni oddając wygląd prawdziwego węża z tego gatunku. Figurka pytona z tej serii jest precyzyjnie wyrzeźbiona tak by zapewnić jak najlepszą zabawę. Na szczególną uwagę zasługuje głowa węża, którą pokrywają wzorki odmienne od tych znajdujących się na reszcie ciała. Pyszczek został dokładnie wykonany aby oddawał podobieństwo do realnego zwierzaka. Na jego środku można ujrzeć szeroko rozstawione, zielone oczy a na końcu wyrzeźbione linie paszczy.

Wąż pyton królewski jest to gad z rodziny pytonów. Jest on jednym z mniejszych przedstawicieli rodziny- jego długość wynosi od 120 centymetrów do 150 centymetrów.  Mimo niewielkich rozmiarów ich ciała są masywne i krępe. Samice, które są przeważnie większe mogą ważyć nawet do 6 kilogramów! Pytony królewskie w niewoli żywią się średniej wielkości gryzoniami np.: myszami, szczurami, na wolności zaś gustują w gryzoniach mieszkających na danym terenie, ptakach, a także jaszczurkach. Pytony z tego gatunku występują w Afryce Zachodniej oraz Środkowej. Lubią przebywać w środowisku suchym, na sawannach, stepach oraz w suchych lasach. Zwierzęta te znane są również z tego, że są wyjątkowo łagodne. Nie atakują wroga- zamiast tego wolą zwinąć się w kulkę i bezpiecznie przeczekać czyhające na niego zagrożenia. Pyton królewski jest to gatunek nocny. W ciągu dnia czas spędza ukryty pod ziemią lub w innych znakomitych kryjówkach. Warto także zapamiętać, ze ten gatunek jest chroniony międzynarodową konwencją CITES a także przepisami Unii Europejskiej.

Figurka węża pytona królewskiego z serii Wild Story firmy COBI S.A. jest stworzona po to aby każde dziecko mogło przeżyć niezapomniane chwile, świetnie bawiąc się nią. Zabawka przystosowana jest dla dziecka w każdym wieku. Każdy chłopiec i każda dziewczynka już teraz mogą przeżyć niesamowitą przygodę wraz z pytonem i innymi zabawkami z serii Wild Story. Możesz łączyć figurkę z różnymi zestawami, budować jej miejsce do mieszkania a także bawić się nią z przyjaciółmi lub rodzeństwem. Dzięki jej rozmiarom możesz zabrać ja wszędzie gdzie tylko chcesz. Wymyślaj różne historie, pobudź swoja wyobraźnie, spraw aby znikła nuda! To wszystko może zapewnić zabawka z serii Wild Story!

Tekst i zdjęcia Copyright © Nefele 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione