Ośmiornica - klocki Wild Story COBI

Ośmiornica

5.0/5 ocena (7 głosów)

Figurka Wild Story firmy Cobi. S.A. przedstawia ośmiornicę – drapieżnego głowonoga. Figurka ma pięć centymetrów długości, trzy centymetry wysokości oraz sześć centymetrów szerokości. Głowę wykonano z plastiku, natomiast kończyny z przyjemnej w dotyku, gibkiej gumy. Ośmiornicę po złożeniu można rozczłonkować na pięć części: dwa kawałki głowy, mózg, przednie dwie macki i parę trzech pobocznych macek. Przeważają w niej kolory: różowy i biały. Pod ramionami ośmiornicy wyrzeźbiono przyssawki w kształcie małych kółeczek z dziurkami w środku, które przypominają prawdziwe przyssawki ośmiornic. Oczy są umieszczone na dolnej części głowy. Cała głowa ośmiornicy została ozdobiona malunkiem koloru łososiowego, który swoim wzorem przypomina skórę drapieżnika. Kończyny są wygięte tak, że sprawiają wrażenie ruchu zwierzęcia pod wodą. Figurka jest przymocowana do przezroczystej podstawki, która umożliwia przyczepienie zwierzęcia do klocków Cobi.

Ośmiornice występują w morzach pełnosłonych, najczęściej przy rafach koralowych. Istnieje około dwieście pięćdziesiąt gatunków ośmiornic. Żywią się głównie rybami i skorupiakami. Najmniejsze ośmiornice mają półtora centymetra długości, a największe sięgają nawet piętnastu metrów. Poruszają się powoli, ponieważ są słabymi pływakami. Posiadają osiem macek z przyssawkami. Zdarza się, że ludzie łowią ośmiornice po to, żeby je zjeść. Ośmiornice wytwarzają też barwnik o nazwie „sepia” i z niego wytwarzane są malarskie farby. Zagrożona ośmiornica wytwarza czarny atrament, który służy jej jako kamuflaż. Do największych ośmiornic należą głowonogi z gatunku olbrzymich.

Figurką ośmiornicy z serii Wild Story można zapewnić dziecku rewelacyjną zabawę, a zestaw Statek Badawczy idealnie nadaje się na otoczenie głowonoga. Realistyczny wygląd ośmiornicy pobudza wyobraźnię oraz rozwija kreatywność. Połączenie figurek z zestawami podwaja zabawę i jednocześnie uczy przyrody. Dobrą zabawą może być także kolekcjonowanie figurek i podziwianie ich na swoich półkach. Figurką ośmiornicy można się bawić na sto sposobów, w każdym miejscu i przy każdej okazji. Świetna zabawa gwarantowana!

 

Tekst i zdjęcia Copyright © Maligna 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione