Orzeł - klocki Wild Story COBI

Orzeł

5.0/5 ocena (9 głosów)

Figurka Wild Story firmy Cobi S.A. przedstawia orła – drapieżnego ptaka z rodziny jastrzębiowatych. Figurka ma 5,5 centymetrów szerokości wzdłuż skrzydeł, 3,5 centymetrów wysokości oraz 5 centymetrów długości. Głowa obraca się o 360 stopni, można ją swobodnie odczepić od ciała, tak samo jak w przypadku skrzydeł oraz obu odnóży. Skrzydła oraz głowa zostały zrobione z elastycznej, przyjemnej w dotyku gumy, natomiast tułów wraz z dwoma podstawkami: przezroczystą i czarną wykonano z gładkiego plastiku. Przeważające kolory u orła to czarny, biały oraz żółty. Skrzydła koloru czarnego zostały precyzyjnie wyrzeźbione, tak by sprawiały wrażenie posiadania piór. To samo tyczy się białego ogona. Dziób orła jest otwarty, wyrażając tym wydawanie dźwięków. Cały ptak został ułożony w pozie, która sugeruje ruch, w tym przypadku lot bądź gwałtowne trzepotanie skrzydłami. Oczy orła są małe, ale ukończone z dopieszczeniem najmniejszych szczegółów, takich jak źrenice i naturalne dołki pod oczami. Figurka orła Wild Story prezentuje się świetnie. Estetyczne wykonanie, pamięć o najdrobniejszych elementach i ciekawa konstrukcja, która pozwala odczepiać i przestawiać kończyny.

Orły to drapieżne ptaki, które zamieszkują wszystkie kontynenty z wyjątkiem Antarktydy. Żywią się mniejszymi ssakami, na przykład zającami, lisami, kurami, i tym podobne. Jednak polują również na większe zwierzęta, takie jak kozy górskie i lisy. Mogą żywić się także padliną. Barwy prawdziwych orłów to głównie biel, czerń oraz brąz. Wielkością samce ustępują samicom, ale kolory posiadają jednakowe. Orły mają swoje gniazda na drzewach i skałach. Samice wysiadują jaja niecałe dwa miesiące, a młode opuszczają legowisko już po stu dwudziestu dniach.

Figurka orła Wild Story jest stworzona dla każdego dziecka lubiącego rewelacyjną zabawę. Można zbudować dla niego rezerwat z klocków, jak i znaleźć mu więcej przyjaciół. Orzeł zajmie czas w poczekalni przed gabinetem lekarskim i w domu wśród niezliczonych klocków i innych zabawek. Urozmaici rozrywkę swoim niepowtarzalnym i realistycznym wyglądem w nawet najbardziej nudnych miejscach. Pobudzi wyobraźnię i chłopców, i dziewczynek, zapewniając im niesamowitą przygodę. Figurkę można zabrać wszędzie bez obaw, że się zepsuje. Można również odłączać kończyny innym figurkom Wild Story i tworzyć stwory nie z tej ziemi. Świetna zabawa gwarantowana.

 

Tekst i zdjęcia Copyright © Maligna 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione