Orka - klocki Wild Story COBI

Orka

5.0/5 ocena (6 głosów)

Figurka z serii Wild Story firmy COBI S.A. przedstawia jeden z gatunków walenia z rodziny delfinowatych - orkę. Główny element - tułów został wykonany z plastiku. Do niego doczepione są gumowe, elastyczne płetwy. Głowa również została wykonana z plastiku, a płetwa grzbietowa i ogonowa zostały wykonane z tworzywa sztucznego o lekkiej i wyginającej się konsystencji. Figurka ma około 7,5 centymetra długości licząc od płetwy ogonowej to czubka paszczy. Jej szerokość wynosi 0.5 centymetra w najwęższym miejscu i 4 centymetry w najszerszym miejscu, a wysokość waha się od 0.5 centymetra do 3 centymetrów. Figurka orki z serii Wild Story firmy COBI S.A. jest unikatowa. To oznacza ze można ją spotkać tylko i wyłącznie w zestawie „Statek badawczy”. Zwierzaka łatwo złożyć i rozłożyć ponownie dzięki czemu nigdy się nie nudzi. Figurka pomalowana jest bardzo precyzyjnie na czarno a ozdabiają ją białe podbrzusze i plamy wokół charakterystyczne dla tego gatunku zwierząt. Dzięki temu figurka prawdziwie oddaje podobieństwo do orki co uatrakcyjnia zabawę . Całość ciała walenia składa się z pięciu części: płetwy ogonowej, płetwy grzbietowej, tułowia wraz z płetwami, głowy oraz plastikowego, przeźroczystego klocka, który ma służyć jako podstawka. Większość elementów wygina się w różnych kierunkach dzięki czemu można czerpać podwójną radość z zabawy. Dodatkowo głowę można obrócić o pełne 360 stopni. Paszcza zwierzęcia jest wykonana z dwóch części. Przez to można nią poruszać: otwierać i zamykać. Jej wnętrze jest pomalowane na różowo i można tam dostrzec dwa rządki malutkich, białych zębów. Na głowie można także odnaleźć małe, czarne oczka takie same jak u prawdziwej orki oraz wklęsły dołek, z którego realne walenie tryskają wodą.

Orka (inaczej miecznik) należy do gromady ssaków i rodziny delfinowatych. Są to duże, masywne, charakterystycznie umaszczone zwierzęta. Długość orki wynosi od 6 do 10 metrów w zależności od wieku i płci. Masa samców waha się w granicach 4-9 ton a samic 2,5-5,5 ton. Orki w wodzie poruszają się z prędkością 60 km/h. Występują we wszystkich oceanach i większych morzach. Preferują wody zimne. Żywią się dużymi zwierzętami morskimi. Żyją nawet do 90 lat.

Figurka orki Wild Story jest idealna dla każdego dziecka. Uatrakcyjnia ona zabawę statkiem badawczym, w którego zestawie się znajduje. Pobudza wyobraźnie, rozwija kreatywność i sprawia ze nie wieje nudą. Można zabrać ją wszędzie i świetnie bawić się z przyjaciółmi i rodzeństwem. Dzięki niej i innym produktom z serii Wild Story można przeżyć niezapomnianą przygodę bez obawy że się szybko znudzi lub się zepsuje. Już dzisiaj można rozpocząć fantastyczną i niezapomnianą zabawę!

Tekst i zdjęcia Copyright © Nefele 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione