Lwica - klocki Wild Story COBI

Lwica

4.7/5 ocena (14 głosów)

Figurka Wild Story firmy Cobi S.A. przedstawia lwicę – mięsożerną samicę z rodziny kotowatych. Figurka ma 3 centymetry wysokości od przednich łap do uszu, 7 centymetrów od nosa do kity na ogonie, oraz 2 centymetry szerokości. Ogon i głowa zostały wykonane z elastycznej gumy, a tułów z przyjemnego w dotyku plastiku. Każdą część ciała można odczepić i przestawić. Lwica jest ułożona w pozycji siedzącej. Ogon jest zgięty, także sprawia wrażenie, jakby zwierzę nim machało. Głowa lwicy jest bardzo precyzyjnie wyrzeźbiona. Oczy namalowano taki sposób, by wyrażały rozsierdzenie i groźność lubej władcy dżungli. Pysk lwicy jest zamknięty, ale widać wystające białe kły. Wokół ciągnie się czarna linia. Wszystkie elementy figurki, nawet te najdrobniejsze, wykonano ze szczególną uwagą.

Lew jest jednym z pięciu wielkich kotów: tygrysa, irbisa, jaguara i lamparta, oraz jednym z najgroźniejszych ssaków w Afryce. Żywią się kręgowcami, np. antylopy. Grzywa samca lwa pełni funkcje obronne oraz reprezentacyjne. Ochrania głowę, a im ciemniejsze i bujniejsze włosy tym bardziej przyciągają samicę. Lwy oraz lwice żyją w grupach, najczęściej od kilku do trzydziestu osobników. Taka grupa składa się z lidera, samic, małych oraz niespokrewnionych lwów, które bronią stada. Młodych bronią same samice, najczęściej jest ich kilka i wszystkie opiekują się całym potomstwem. Lwy biegają bardzo szybko, jest to prędkość sześćdziesiąt kilometrów na godzinę.

Figurka lwa Wild Story firmy Cobi z możliwością przyczepiania do klocków Cobi idealnie wypełnia czas. Dziecko może bawić się nią praktycznie wszędzie, ponieważ jest mała i poręczna. Można również kupić kilku samców oraz samic i bawić się w stado. Realistyczny wygląd figurki pobudza wyobraźnię, a zabawa rozwija kreatywność.

 

Tekst i zdjęcia Copyright © Maligna 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione