Lew - klocki Wild Story COBI

Lew

5.0/5 ocena (5 głosów)

Figurka Wild Story firmy Cobi S.A. przedstawia lwa – mięsożercę z rodziny kotowatych. Figurka ma 3,5 centymetrów wysokości od przednich łap do czubka głowy, 6,5 centymetrów od nosa do kity na ogonie, oraz 2,5 centymetrów szerokości. Ogon i głowa zostały wykonane z elastycznej gumy, a tułów z przyjemnego w dotyku plastiku. Każdą część ciała można odczepić i przestawić. Lew jest ułożony w pozycji siedzącej. Ogon jest zgięty, także sprawia wrażenie, jakby zwierzę nim machało. Głowa lwa jest bardzo precyzyjnie wyrzeźbiona. Na grzywie zostały wymodelowane cienkie wgłębienia w kształcie linii, które dodają grzywie włosowatości. Oczy namalowano taki sposób, by wyrażały rozsierdzenie i groźność władcy dżungli. Od nosa odchodzą wąsy. Pysk lwa jest otwarty. W środku widać zęby i język, a nawet czarną linię ciągnącą się wokół pyska. Wszystkie elementy figurki, nawet te najdrobniejsze, wykonano ze szczególną uwagą.

Lew jest jednym z pięciu wielkich kotów: tygrysa, irbisa, jaguara i lamparta, oraz jednym z najgroźniejszych ssaków w Afryce. Samiec lwa waży około 150-250 kilogramów. Żywią się kręgowcami, np. antylopy. Grzywa samca lwa pełni funkcje obronne oraz reprezentacyjne. Ochrania głowę, a im ciemniejsze i bujniejsze włosy tym bardziej przyciągają samicę. Lwy żyją w grupach, najczęściej od kilku do trzydziestu osobników. Taka grupa składa się z lidera, samic, małych oraz niespokrewnionych lwów, które bronią stada. Lwy biegają z prędkością sześćdziesięciu kilometrów na godzinę.

Figurka lwa Wild Story firmy Cobi z możliwością przyczepiania do klocków Cobi idealnie wypełnia czas. Dziecko może bawić się nią praktycznie wszędzie, ponieważ jest mała i poręczna. Można również kupić kilku samców oraz samic i bawić się w stado. Realistyczny wygląd figurki pobudza wyobraźnię, a zabawa rozwija kreatywność.

Tekst i zdjęcia Copyright © Maligna 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione