Krokodyl - klocki Wild Story COBI

Krokodyl

4.8/5 ocena (9 głosów)

Figurka Wild Story firmy Cobi S.A. przedstawia krokodyla – niebezpiecznego gada z rodziny aligatorowatych. Cała figurka została wykonana z przyjemnego w dotyku plastiku za wyjątkiem gumowego ogona. Krokodyl ma 2 centymetry wysokości, 3,5 centymetrów szerokości oraz 8 centymetrów długości. Głowa zwierzęcia została wykonana z niezwykłą precyzją. Widać każdy ząb z osobna, a paszcza ma możliwość otwierania się do góry pod kątem prostym jak u prawdziwego krokodyla. Środek paszczy jest wymalowany na różowo, co oddaje realizm, a samo ruszanie się paszczy podwaja zabawę. Oczy to czarne kropki namalowane na wypukłościach. Na czole widać niewielkie zmarszczki, które uwierzytelniają krokodyla w afekcie. Przez całe ciało krokodyla przebiegają odstające łuski. Na tułowiu są one zrobione z plastiku, natomiast z gumy na ogonie. Łaby gada są zakończone namalowanymi oliwkowym kolorem pazurami. Kończyny mają możliwość obracania się o sto osiemdziesiąt stopni, a ogon i tułów o trzysta sześćdziesiąt. Krokodyla, jak każdą figurkę Wild Story, można rozczłonkować na kilka części, składać z powrotem i dowolnie się bawić. Figurka krokodyla wygląda estetycznie, a jej poszczególne elementy oddają realistyczność w każdym calu.

Krokodyle to groźne gady zamieszkujące tereny tropikalne i umiarkowane na kontynentach takich jak Azja, Afryka, Ameryka Północna i Południowa oraz Australia. Żywią się najczęściej rybami, wodnymi ptakami i ssakami, a ofiarą krokodyla może paść nawet człowiek. Wszystkie krokodyle są jajorodne, rozmnażają się poprzez składanie jaj na lądach. Krokodyle były czczone przez Egipcjan, jeden z egipskich bogów, Sobek, posiadał głowę krokodyla. W Mauretanii pewna odmiana krokodyla przystosowała się nawet do życia na pustyni.

Figurka krokodyla Wild Story jest stworzona dla każdego dziecka lubiącego rewelacyjną zabawę. Można zbudować dla niego tropikalną wyspę, rezerwat albo pustynię z klocków, jak i znaleźć mu więcej przyjaciół. Krokodyl zajmie czas w poczekalni przed gabinetem lekarskim i w domu wśród niezliczonych klocków i innych zabawek. Urozmaici rozrywkę swoim niepowtarzalnym i realistycznym wyglądem w nawet najbardziej nudnych miejscach. Pobudzi wyobraźnię i chłopców, i dziewczynek, zapewniając im niesamowitą przygodę. Figurkę można zabrać wszędzie bez obaw, że się zepsuje. Można również odłączać kończyny innym figurkom Wild Story i tworzyć stwory nie z tej ziemi. Świetna zabawa gwarantowana.

 

Tekst i zdjęcia Copyright © Maligna 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione