Kobra - klocki Wild Story COBI

Kobra

5.0/5 ocena (7 głosów)

Figurka z serii Wild Story firmy COBI S.A. prezentuje jadowitego węża z rodziny zdradnicowatych- Kobrę. Groźne zwierze jest wykonany z miłego w dotyku tworzywa sztucznego przypominającego lekką gumę. Figurka ma około 5 centymetrów długości od końca ogona do głowy, około 2,5 centymetra wysokości licząc od tułowia do końca głowy oraz 3 centymetry szerokości licząc od szyi do środka jednej ze spiralki. W jednym z opakowań znajduje się jedna figurka, którą można rozpocząć niesamowitą zabawę. Figurka składa się z sześciu części: dwóch przezroczystych klocków służących jako podstawka, ogona, dwóch części tułowia oraz głowy. Wszystkie części łatwo złożyć i rozłożyć dzięki czemu zabawę związaną z układaniem klocków można powtarzać wielokrotnie, a także figurkę można zabrać w dowolne miejsce. Każdy z elementów ciała kobry można obrócić o 360 stopni, a ponieważ są elastyczne można zwierzaka układać w różnych pozycjach co uatrakcyjnia zabawę. Zabawka jest zrobiona z wielką precyzją by zapewnić ją jak najlepszą. Pomalowana jest z ogromną dokładnością. Górna część jest wykonana w mocnym kolorze żółtym. Na nim można ujrzeć ciemnozielone, szerokie pasy które przybliżają nam postać prawdziwej kobry. Spód pomalowany jest na taki sam odcień żółtego koloru jak górna część ciała węża - odróżnia się tym że nie ma na niej charakterystycznych pasów. Na szczególną uwagę zasługuje element szyi i głowy kobry. Jest on wykonany z prawdziwym podobieństwem do rzeczywistego zwierzęcia. Głowa przypomina rozzłoszczoną kobrę: ma rozłożony kaptur, rozwarty pysk, w którego różowym wnętrzu można zauważyć dwa białe, jadowite kły, a także zarys języka. Po obu stronach pyszczka widnieją szerokie, jasnozielone oczy z okrągłą czarną źrenicą. Tak uderzająca i ścisła zgodność do prawdziwego węża kobry, podwaja radość ze wspaniałej zabawy jaką może zapewnić figurka z serii Wild Story proponowana prze firmę COBI S.A.

Kobra jest to jadowity wąż z rodziny zdradnicowatych. Występuje ona na pustynnych terenach Afryki oraz Azji. Zwierzę to ma około 170 centymetrów długości. Są pokryte łuskami, które służą im do ochrony przed utrata wody i łatwiejszego poruszania się. Kobra ma bardzo dobry wzrok lecz do polowań posługuje się węchem. Atakując ofiarę wysuwa gwałtownie głowę do przodu i kąsa ją rozprowadzając w jej ciele jad. Wąż ten zjada przede wszystkim: żaby, ptaki, ropuchy oraz drobne ssaki. Kobry, które są hodowane w niewoli prze zaklinaczy węży, służą przed wszystkim do pokazów publicznych - wykonują niesamowity taniec węży.

Figurka z serii Wild Story firmy COBI S.A. przedstawiająca kobrę jest doskonałym sposobem na kreatywna zabawę pobudzającą wyobraźnię każdego dziecka. Dzięki niej na pewno zniknie nuda. Zaletą tej zabawki jest to że można się bawić nią wszędzie i o każdej porze! Kobrę można łączyć z różnymi zestawami, zbudować jej miejsce do mieszkania a także bawić się nią z przyjaciółmi i rodziną. Figurka zapewni świetną zabawę dziewczynkom i chłopcom w każdym wieku!

Tekst i zdjęcia Copyright © Nefele 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione