Irbis

Irbis

4.9/5 ocena (9 głosów)

Figurka z serii Wild Story firmy COBI S.A. przedstawia drapieżnika z rodziny kotowatych – irbisa, czyli inaczej śnieżnego leoparda.

Tułów został wykonany z przyjemnego w dotyku plastiku. Głowę oraz ogon sporządzone z miękkiego, gumowego tworzywa można swobodnie od niego odczepić. Figurka ma 2,5 centymetrów wysokości od nóg do grzbietu, 7 centymetrów długości od nosa irbisa do ogona oraz 2 centymetry szerokości. W jednym opakowaniu znajduje się jedna figurka do zabawy.

Po złożeniu figurki można odczepiać i przestawiać dowolnie kończyny irbisa, a tułów rozdzielać na dwie części. Głowa przekręca się o 360 stopni, natomiast kończyny o około 50. Na całej figurce widać starannie namalowane czarne centki biegnące od głowy, przez tułów i kończyny, aż do ogona. Na końcu ogona znajdują się cztery paski. Wzór zastosowany na figurce oddaje realizm irbisa żyjącego w Azji Środkowej. Na łapach uformowano wgłębienia oddzielające palce oraz wyrzeźbiono prowizoryczne pazury w postaci małych, czarnych, wypukłych kresek. Pysk figurki odzwierciedla prawdziwą paszczę groźnego leoparda. Wewnątrz wymodelowano ostre, białe kły i różowy język. Nos przypomina koci, a od niego odchodzą namalowane cztery wąsy. Za pyskiem tworzą się wypukłości charakterystyczne dla prychającego kota. Oczy namalowane z pełną precyzją mają zielony kolor. Pomiędzy nimi utworzono wklęsłość, która uwydatnia widoczną w oczach kota złość. Irbis ma położone uszy, co dodatkowo daje wrażenie rozsierdzonego drapieżnika, a wyrzeźbione wewnątrz wklęsłości oddają charakterystyczne dla kocich uszu wgłębienia.

Irbis jest drapieżnikiem z rodziny kotowatych występującym w Azji Środkowej. Żyje w górach i na stepach, spotkać je można na Wyżynie Tybetańskiej oraz w Himalajach. Jest mięsożerny, żywi się głównie ssakami kopytnymi oraz bydłem domowym. Ma szarawą bądź jasnokremową, gęstą sierść w czarne plamki, która zapewnia leopardowi idealny kamuflaż. Bardzo zwinny i szybki. Jest samotnikiem, ale czasami żyje w parze z innym irbisem. W niewoli znajduje się około dwieście leopardów. Zdobyte irbisy umiejscowiono w różnych ogrodach zoologicznych.

Figurka irbisa Wild Story jest stworzona dla każdego dziecka lubiącego rewelacyjną zabawę. Można budować dla niego stepy, góry jak i ogród zoologiczny z klocków oraz znaleźć mu więcej przyjaciół. Irbis zajmie czas w poczekalni przed gabinetem lekarskim i w domu wśród niezliczonych klocków i innych zabawek. Urozmaici rozrywkę swoim niepowtarzalnym i realistycznym wyglądem w nawet najbardziej nudnych miejscach. Pobudzi wyobraźnię i chłopców, i dziewczynek, zapewniając im niesamowitą przygodę. Figurkę można zabrać wszędzie bez obaw, że się zepsuje. Można również odłączać kończyny innym figurkom Wild Story i tworzyć stwory nie z tej ziemi. Świetna zabawa gwarantowana.

 

Tekst i zdjęcia Copyright © Maligna 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione