Niedźwiedź Grizzly - klocki Wild Story COBI

Grizzly

4.4/5 ocena (12 głosów)

Figurka z serii Wild Story firmy COBI S.A. przedstawia podgatunek niedźwiedzia brunatnego – niedźwiedzia grizli. Tułów został wykonany z przyjemnego w dotyku plastiku. Głowę sporządzoną z miękkiego, gumowego tworzywa można swobodnie od niego odczepić. Figurka ma 3 centymetry wysokości od nóg do grzbietu, 6 centymetrów długości od nosa niedźwiedzia do ogona oraz 2 centymetry szerokości. 

W jednym opakowaniu znajduje się jedna figurka do zabawy. Po złożeniu figurki można odczepiać i przestawiać dowolnie kończyny niedźwiedzia, a tułów rozdzielać na dwie części. Głowa przekręca się o 360 stopni, natomiast kończyny o sto osiemdziesiąt.
Otwarty pysk niedźwiedzia wyraża w pełni realistyczne zwierzęce rozsierdzenie, co podwaja świetną zabawę. W środku pyszczka znajdują się precyzyjnie wyrzeźbione i pomalowane na biało zęby oraz różowy język.
Wokół gałek ocznych uformowano naturalne oczodoły. Wgłębienie przebiegające przez skronie daje wrażenie prawdziwie pomarszczonego czoła niedźwiedzia w afekcie.
Uszy, tak samo jak cała głowa, zrobione są z miłej w dotyku gumy. Wewnątrz posiadają charakterystyczne dla prawdziwego niedźwiedzia wklęsłości, a ich naturalne odstawanie i staranne wyrzeźbienie prezentują się niemal identycznie jak u prawdziwego osobnika niedźwiedziej rodziny.
Na grzbiecie została namalowana prowizoryczna sierść, która wyglądem kojarzy się z realnym niedźwiedziem. Na łapach niedźwiedzia uformowano trzy wklęsłe kreski, oddzielające od siebie zwierzęce palce.

Niedźwiedź brunatny jest ssakiem z rodziny niedźwiedziowatych. Mierzy od dwóch do trzech metrów, a jego waga może osiągnąć nawet osiemset kilogramów. Żywi się przede wszystkim inną zwierzyną, ale nie wzgardzi miodem i często łowi ryby (najbardziej smakuje mu łosoś). Jest wszystkożerny, więc niekiedy może jeść trawę.
Grizli występuje w Ameryce Północnej, ale gatunek brunatnych można zobaczyć również w Europie oraz Azji. Mieszka w tajgach, puszczach i górskich lasach. Jego sierść jest brązowa, gęsta i puszysta. Zapada w sen zimowy, ale od czasu do czasu może się obudzić. Niedźwiedzie brunatne są też bardzo silne i umięśnione. W Polsce niedźwiedzie tego gatunku są pod ochroną. Na całym świecie żyje ich około dwieście tysięcy. Najwięcej niedźwiedzi można spotkać w Rumunii. Polskie granice goszczą je w Tatrach, Beskidach i Sudetach.
Niektóre niedźwiedzie brunatne wykorzystywane są przez ludzi w celach rozrywkowych, między innymi cyrki oraz ZOO. Ludzie przychodzą do tych miejsc, żeby podziwiać tak piękne, słodkie i zarazem drapieżne zwierzę jak niedźwiedź. A opiekunom rezerwatów i treserom nie brakuje odwagi, by je oswajać i wystawiać ciekawym spojrzeniom na pokaz.

Figurka niedźwiedzia grizli Wild Story jest stworzona dla każdego dziecka lubiącego rewelacyjną zabawę.
Można zbudować dla niego norę, rezerwat albo puszczę z klocków, jak i znaleźć mu więcej przyjaciół. Niedźwiedź zajmie czas w poczekalni przed gabinetem lekarskim i w domu wśród niezliczonych klocków i innych zabawek.
Urozmaici rozrywkę swoim niepowtarzalnym i realistycznym wyglądem w nawet najbardziej nudnych miejscach.
Pobudzi wyobraźnię i chłopców, i dziewczynek, zapewniając im niesamowitą przygodę. Figurkę można zabrać wszędzie bez obaw, że się zepsuje. Można również odłączać kończyny innym figurkom Wild Story i tworzyć stwory nie z tej ziemi. Świetna zabawa gwarantowana.

 

Tekst i zdjęcia Copyright © Maligna 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione