Dziobak - klocki Wild Story COBI

Dziobak

4.8/5 ocena (10 głosów)

Figurka z serii Wild Story firmy COBI S.A. przedstawia nietypowe zwierzę, którym niewątpliwie jest ssak z grupy stekowców- dziobak.

Ciało zwierzaka składa się z siedmiu elementów: głowy wykonanej z tworzywa sztucznego o gumowej i lekkiej konsystencji, dwóch części tułowia oraz czterech kończyn stworzonych z przyjemnego w dotyku plastiku. Figurka ma około 1,5 centymetra wysokości, 6,5 centymetra długości licząc od końca ogona do zakończenia dzióbka oraz około 1 centymetr szerokości. W jednym opakowaniu znajduje się jedna figurka do wspanialej zabawy. Po złożeniu jej można swobodnie odczepiać i doczepiać elementy. Głowa oraz dwie części tułowia przekręcają się o 360 stopni natomiast kończyny o około 90. Cała figurka wykonana jest w przyjemnym odcieniu brązu bardzo podobnego do koloru prawdziwych dziobaków. Można także zauważyć czarne elementy, które urzeczywistniają figurkę. Są to: dokładnie wyrzeźbiony dziób, na którym widnieją charakterystyczne rysy i uwypuklenia takie same jak u zwierzęcia żyjącego w Australii, zakończenia łapek, w których uformowano wgłębienia oddające realizm figurki oraz małe oczka.

Dziobak jest to ssak z grupy stekowców. Zwierzę to jest gatunkiem endemicznym co oznacza że występuje tylko na danym terenie. W tym przypadku jest to wschodnie wybrzeże Australii oraz Tasmania. Dziobak jest bardzo nietypowym ssakiem. Składa jaja, wydziela jad, ma futro wydry, ogon bobra oraz kaczy dziób.  Długość jego ciała wynosi od 30 do 45 centymetrów, a długość ogona od 10 do 15 centymetrów. Waży około 0,5-2 kilograma. Dziobak mieszka w norach, które buduje na brzegach jezior, rzek oraz strumieni. Mimo że jest powolny na lądzie to w wodzie porusza się bardzo zwinnie i potrafi nurkować. Żywi się między innymi: larwami owadów, ślimakami, krewetkami oraz małżami.

Figurka dziobaka Wild Story jest stworzona po to aby każde dziecko mogło się wspaniale bawić i aby przemienić nudę w fantastyczną przygodę. Można budować jej miejsce do mieszkania, łączyć ją z innymi zestawami, a także znaleźć jej nowych przyjaciół. Ponadto tę wspaniałą zabawkę można zabrać w każde miejsce bez obaw, ze się zepsuje. Pobudzi ona wyobraźnię i kreatywność każdego chłopca i wszystkich dziewczynek mających ochotę na rewelacyjną zabawę. Wspaniała zabawa gwarantowana!

Tekst i zdjęcia Copyright © Nefele 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione