24 czerwiec 2012

Wilcza Góra - zestaw 200 klocków

Napisane przez Maligna, Wpisane do Opisy zestawów klocków

Wilcza Góra - COBI-22202 Wild Story

Zestaw Wild Story: Wilcza Góra firmy Cobi S.A. zawiera 200 klocków, jedną figurkę wilka oraz dwie figurki turystów. Z klocków można zbudować jamę wilka, górę z jeziorem i kawałek lasu.

Jama wilka ma 8 centymetrów wysokości, 12 centymetrów długości i 6 centymetrów szerokości. Kolory przeważające w budowli to beżowy, szary i zielony. Podstawa, czyli trawa jest ciemnozielona. Sama jama wilka składa się ze skał w postaci szarych jak i beżowych klocków. Wewnątrz jamy jest wydrążone przestronne wgłębienie, które umożliwia schowanie figurki do środka. Na skałach ulokować można liście drzew oraz krzaczki nadające skalistej górce bardziej realistycznego wyglądu. W zestawie znajdują się również cztery choinki. Składają się one z ciemnozielonych warstw, a podstawa łatwo wciska się w klocek. Cała część z jamą wilka prezentuje się wyśmienicie i estetycznie.

W kolejnej części, tj. gór wraz z jeziorem występują głównie takie kolory jak ciemnozielony, szary, niebieski oraz odrobina beżu. Jezioro buduje się ze specjalnie przystosowanych do tego klocków, których wygląd przypomina wodę ze względu na ich przezroczystość i niebieski kolor. Pomiędzy jeziorem a górami znajduje się niewielka część beżowych klocków w formie równi pochyłej – ich zadanie to przypominanie piasku. Nad jeziorem i kawałkiem plaży wznoszą się góry ze specjalnie uformowanych klocków Cobi. Jedna góra jest ciemnozielona, a druga, większa, koloru szarego. Na górach można ulokować liczne krzaczki i choinki, które dają budowli wrażenie zalesienia.

Podstawa kawałku lasu ma okrągły kształt i znajduje się na nim jedna choinka, kilka kamieni oraz krzaków. Oprócz wszystkich trzech budowli można stworzyć też drewniane bale z brązowych klocków, pierwszy ma 4,5 centymetrów długości, natomiast drugi 8 centymetrów długości.

Zestaw Wild Story: Wilcza góra wciągnie w zabawę każdego chłopca, a także każdą dziewczynę. Można wymyślić historię wilka oraz turystów, robić zdjęcia, układać najróżniejsze historyjki. Świetna zabawa gwarantowana!

Pewni turyści postanawiają zwiedzić góry skaliste. Wędrują po nieprzyjaznych lasach, robiąc zdjęcia różnym gatunkom zwierząt z ukrycia oraz rzadko spotykanym roślinom. Nagle docierają do wielkiej jamy, która okazuje się być legowiskiem wilków. Naprzeciw wychodzi im samiec alfa. Jak zareaguje lider watahy wilków? Czy zaatakuje turystów, czy może zaprosi ich na herbatę? Życie turystów jest w twoich rękach!

 

Tekst i zdjęcia Copyright © Maligna 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione

Komentarze (0)

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.