17 maj 2012

Strażnik Dżungli - zestaw 100 klocków

Napisane przez Maligna, Wpisane do Opisy zestawów klocków

Strażnik Dżungli Wild Story klocki COBI-22100

Zestaw Wild Story: Strażnik Dżungli firmy Cobi S.A. zawiera 100 klocków oraz dwie figurki: czarnoskórego tubylca i goryla.

Chatka tubylca ma 17 centymetrów długości, 13 centymetrów wysokości i 6,5 centymetra szerokości. Barwy chatki to przede wszystkim zielony i brązowy, jeden element ma kolor czerwony.

Do chatki prowadzą trzystopniowe schodki z brązowych klocków. Parter chatki otaczają cztery drewniane barierki wykonane profesjonalnie i misternie, dopracowując takie szczegóły jak typowe dla drewna cienkie wgłębienia i marszczenia. Wyglądają jak prawdziwy płotek z drewna. Ich barwa to brąz.
Do podłoża chatki przyczepione są palmowe pnie, na których unosi się dach. Pnie wyglądem od razu przywodzą na myśl prawdziwe palmy, ponieważ utworzono w nich krótkie, wklęsłe kreski odpowiadające teksturze kory tego tropikalnego drzewa. Na pniach unosi się utworzony z liści dach.
Projekt dachu został skonstruowany bardzo ciekawie i niezwykle dokładnie, z dopieszczeniem nawet najmniejszych elementów, tak aby przypominał realne schronienie afrykańskiego tubylca. Składa się głównie z liści, które zakrywają przyczepione do nich zielone klocki. Liści jest dwadzieścia i każdy z osobna jest solidny, dopracowany, elastyczny i nie pęka, kiedy się zegnie.
Do podłoża chatki można przyczepić prowizoryczny pień, do którego wpasowuje się siekiera. Można ustawić figurkę tubylca w takiej pozie by rąbał drewno na opał. Obok chatki znajduje się skała i opał ułożony z klocków oraz klocek ognia, który można do niego przyczepić.

Zestaw Wild Story: Strażnik Dżungli firmy Cobi S.A. jest stworzony dla dzieci, które uwielbiają klocki i zarazem świetną zabawę. Strażnik Dżungli nie pozwoli zanudzić się ani chłopcom, ani dziewczynkom. Wystarczy zbudować mu chatkę z klocków Cobi, wymyślić własną historię i do dzieła!

Tubylec z dzikiej Afryki, Sanaa, zamieszkuje niewielki teren dżungli. Jego praca polega na doglądaniu zwierząt, czy aby nie za bardzo rozrabiają. W tym samym czasie złośliwy goryl, Bubu, zaczyna swoją karierę didżeja. Po paru dniach jego imię słychać już nawet na Saharze. Kiedy złośliwy Bubu sprowadza się do dżungli, nad którą pieczę sprawuje Sanaa, ten upomina go, aby był grzeczny.
Bubu nie podoba się to, że jakiś człowiek, którego mógłby zgnieść jedną pięścią śmie zwracać uwagę rozsławionemu na cały kontynent didżejowi. Postanawia dokuczyć czarnoskóremu tubylcowi, organizując imprezy niedaleko jego chatki. Część zwierząt świetnie się bawi, ale większości bardzo przeszkadza nieustanny hałas.
Strażnik Dżungli postanawia wkroczyć do akcji. Kto zwycięży? Czy Sanaa zdoła zapanować nad nieznośnym gorylem? Czy może spodobają mu się imprezki urządzane przez Bubu i zostawi pozostałe zwierzęta na pastwę losu? A może wpadnie na inny pomysł rozwiązania tego problemu? Teraz kolej na ciebie!

 

Tekst i zdjęcia Copyright © Maligna 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronioneKomentarze (0)

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.