17 maj 2012

Statek Badawczy - zestaw 400 klocków

Napisane przez Maligna, Wpisane do Opisy zestawów klocków

Statek badawczy - klocki Wild Story COBI-22410

Zestaw Wild Story: Statek Badawczy firmy Cobi S.A. zawiera 400 klocków, sześć figurek. Trzy zwierząt: ośmiornicę, rekina i orkę, oraz trzy figurki ludzików: admirała statku, pilota helikoptera i nurka.

Statek ma 50 centymetrów długości, 27 centymetrów wysokości od kółek do anteny oraz 9 centymetrów szerokości.

Przeważają w nim barwy niebieska i biała, ale występują także elementy czerwone, czarne i pomarańczowe. Budowla posiada elementy typowe dla statku: dziób w kolorze białym, czerwona gruszka dziobowa, burtę w niebieskiej barwie, czarne płetwy umiejscowione na samym końcu, rufę, nadbudówkę oraz pokład. Na pokładzie ulokowane zostało koło sterowe, które ma możliwość swobodnego obrotu. Drzwiczki i dach nadbudówki można otwierać i zamykać, a w środku znajduje się drugi ster.
Z tyłu statku jest małe lotnisko dla helikoptera w żółtych barwach oraz miejsce na ponton.
Statkiem można poruszać dzięki małym kółeczkom przyczepionym do spodu budowli, tak żeby nie było ich widać, oddając wrażenie płynącego statku. Na samym końcu do barierki można przyczepić prowizoryczną flagę. Statkiem można się bawić na różne sposoby: nadać mu nazwę i zdobywać nieodkryte dotąd lądy, zebrać załogę piratów i grabić królestwa oraz wyruszać na misje ratunkowe i pomagać morskim zwierzętom.

Helikopter składa się z żółtych, czerwonych i czarnych klocków. Ma 12 centymetrów długości, 5,5 centymetra wysokości oraz 3,5 centymetra szerokości. Posiada dwa śmigła, które swobodnie się obracają, jak u prawdziwego helikoptera. W środku można posadzić ludzika. Przed siedzeniem widać prowizoryczną szklaną szybę stworzoną z przezroczystego klocka.

Ponton jest żółto-czerwono-czarny. Ma kierownicę, przezroczystą szybkę i światła. Z tyłu znajdują się silniki i dwa wiatraczki. Ma 18 centymetrów długości, 4 centymetry wysokości oraz 7 centymetrów szerokości. W pontonie, podobnie jak w helikopterze, można usadowić ludzika, a najlepiej nurka, i zwiedzać akwen oceanu, jak również głębię.

Zestaw Wild Story: Statek Badawczy firmy Cobi S.A. jest stworzony dla kreatywnych i bystrych dzieci, którym budowanie z tak dużej ilości klocków niestraszne. Budowanie statku zajmuje mniej niż trzy godziny, klocki Cobi wpasowują się w siebie idealnie, dobrze się trzymają, ale w razie czego łatwo je wyjąć. Wszystko jest dopasowane i schludnie wygląda. Statek jest wielki, a dodatki do niego w postaci helikoptera, pontonu oraz figurek prezentują się równie pięknie i estetycznie.

Admirał Grzechotka wypływa ze swoją ekipą w niezmierzone części oceanu, aby odkryć nowe lądy. Po drodze spotyka ich wiele przygód, takie jak sztorm, wielkie fale i obsunięcia płyt tektonicznych, ale najgorsze jeszcze przed nimi… Pewnego dnia statek Admirała Grzechotki otaczają rekiny, orki i ośmiornice. Co z tego wyniknie? Czy ekipa Grzechotki wyjdzie cało z tego spotkania? Czy dojdzie do walki ze zwierzętami? Czy może okaże się, że rekiny, orki i ośmiornice potrafią mówić i dojdą z ludźmi do porozumienia? Wszystko zależy od ciebie!

Tekst i zdjęcia Copyright © Maligna 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronioneKomentarze (1)

  • rafalrolecki

    25 listopad 2012 o 21:17 |
    sytny ststatek cieka czy w rzeczywisośi tak fajne wyląda jak na zdęciachb bo syn mi opwiadał żesą fajne są

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.