17 maj 2012

Ratowanie Nosorożca - zestaw 150 klocków

Napisane przez Maligna, Wpisane do Opisy zestawów klocków

Ratowanie nosorożca - klocki Wild Story COBI-22151

Zestaw Wild Story: Ratowanie Nosorożca firmy Cobi S.A. zawiera 150 klocków i dwie figurki: nosorożca i panią weterynarz. Z klocków można zbudować samochód z przyczepą oraz kawałek sawanny.

Samochód bez przyczepy ma 12,5 centymetrów długości, 6,5 centymetrów wysokości i 7,5 centymetra szerokości.

Przeważające w nim barwy to żółty i czarny. Koła samochodu są zrobione z miękkiej, przyjemnej w dotyku gumy i mogą się obracać, dzięki czemu pojazd porusza się po każdym rodzaju powierzchni. Cała budowla ma ładny i estetyczny wygląd. Samochodzik posiada cztery prowizoryczne światła umiejscowione z przodu i z tyłu w postaci przezroczystych, czerwonych klocków. Są dwa miejsca dla pasażerów i można ulokować w nich figurki ludzików. Po bokach znajdują się lusterka boczne, a nad fotelami jest czarny daszek, który ma możliwość otwierania się i zamykania. Z tyłu umocowany jest hak, do którego można przyczepić drugą część pojazdu – przyczepę. Jednak trzeba uważać kiedy się to robi, ponieważ zaczepka jest mała i wyprofilowana w specjalnym kształcie, tak żeby po dołączeniu przyczepy do samochodu przyczepa miała swobodny ruch i żeby nie wypadła.

Przyczepa ma 10,5 centymetra długości, siedem centymetrów szerokości oraz 4 centymetry wysokości. Ma dwa koła, takie same jak w samochodzie, barierki w szarym kolorze i tylne drzwiczki, które się odchylają i zamykają. Przyczepa jest żółto-czarna i prezentuje się tak samo schludnie jak samochód dzięki starannemu wykonaniu i precyzji w najmniejszych szczegółach.

Sawanna zawiera drzewo, trzy krzaczki i kamień. Wszystko umieszczone jest na małym podłożu z klocków Cobi. W skład drzewa wchodzi długi, brązowy pień z wyrzeźbionymi wgłębieniami typowymi dla prawdziwych drzew, oraz jasnozielone listowia kształtem przypominające trójkąty z wyprofilowanymi listkami. Drzewo ma 11 centymetrów wysokości i prezentuje się bardzo oryginalnie, a przy okazji kojarzy się z realistycznymi drzewami.

Zestaw Wild Story: Ratowanie Nosorożca to jest to czym powinny bawić się dzieci. Rozwija kreatywność i zapewnia wyśmienitą rozrywkę, a na dodatek uczy o tropikalnych lokacjach znajdujących się na ziemi. Klocki Cobi idealnie się wpasowują i nie odpadają, ale w przypadku pomyłki przy budowaniu można je wyjąć bez żadnych przeszkód. Zestaw gwarantuje świetną zabawę przy budowaniu, i jeszcze większą przy wymyślaniu własnych przygód.

Betty jest z zawodu weterynarzem i biologiem. Wyrusza w podróż na sawannę swoim nowym samochodem, aby poobserwować różne dzikie zwierzęta. W pewnym momencie na drodze staje jej wielki nosorożec. Betty już ma się wycofać, kiedy zauważa, że zwierzę ma złamaną nogę. Jak postąpi młoda weterynarz? Czy ucieknie w strachu przed nosorożcem? A może wykaże się odwagą i spróbuje mu pomóc? Decyzja należy do ciebie!

 

Tekst i zdjęcia Copyright © Maligna 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronioneKomentarze (3)

 • Marmik

  18 czerwiec 2012 o 14:11 |
  No niestety, ale tak różowo jak tu napisano to nie jest. Wprawdzie jakość klocków i kolorystyka są na piątkę to nadal zestawy obciążone są syndromem braku pięciolatka jako beta-testera. Przecież wystarczy raz złożyć taki zestaw, by od razu wiedzieć co trzeba poprawić zanim wypuści się to z fabryki.
  Nie mogę się nadziwić, że firma z takim potencjałem i tak dobrą opinią na zachodzie nie może znaleźć kogoś, kto mógłby powiedzieć, które klocki przestawić i jakie dodać, by zestawem dało się bawić bez żadnych przeszkód.

  Moja recenzja chyba powie coś więcej, niż komentowany opis-laurka.
  [puck.fora.pl/podforum-klockowe,23/cobi-zestaw-22151-wild-story-ratowanie-nosorozca,97.html]
 • GM

  20 czerwiec 2012 o 13:18 |
  Marmik, to jest opis produktu, a nie recenzja. Jest różnica. A co do zestawu, to bardzo fajny. Kupiłam go swojemu synkowi i póki co jest zadowolony.
 • Marmik

  08 lipiec 2012 o 23:49 |
  @GM
  Zasadniczo nie lubię komentować komentarzy, ale możesz mi wskazać, gdzie podaję, że powyższy opis Neftydy to recenzja? Bardzom ciekaw.
  A co do powtarzających się niedoskonałości wielu zestawów to przytoczę tylko fragment z oficjalnej strony COBI:
  "Naszym celem jest, aby wesołe słoneczko Cobi wywoływało uśmiech na buzi dziecka. Dzięki zabawkom, które dystrybuujemy, chcemy przyczynić się do kolorowego i udanego dzieciństwa"
  Niestety, ale wcale nie tak rzadko, zamiast uśmiechu, na twarzy mojego dziecka pojawia się grymas irytacji, że znów mu coś odpadło, bo projektant zestawu nie wpadł na to, że nie ma takiej możliwości, by duży element utrzymał się na jednym czy dwóch pinach.
  Takie są fakty.
  Wracając do "Ratowania nosorożca", pomimo pewnych mankamentów jest to obecnie chyba najciekawszy zestaw w kolekcji Wild Story i wcale się nie dziwię, że na stronie został on oznaczony jako polecany. Swój kupiłem w Auchan, za 34,99 i uważam, że absolutnie nie są to pieniądze zmarnowane. Być może skuszę się jeszcze na "Tajemniczą wyspę".

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.