20 czerwiec 2012

Góry Skaliste - zestaw 220 klocków

Napisane przez Maligna, Wpisane do Opisy zestawów klocków

Gory Skaliste COBI-22221

Zestaw Wild Story: Góry Skaliste firmy Cobi S.A. zawiera 220 klocków oraz trzy figurki: Indianina, orła i niedźwiedzia grizli. Z klocków można zbudować góry wraz z wodospadem i mostem, oraz małą wysepkę z dużym kamieniem.

W zestawie przeważają kolory: szary, zielony i brązowy. Z klocków według instrukcji można zbudować góry, otaczające je drzewa, most, a nawet wodospad. W skład gór wchodzi kilka specjalnych i dużych, szarych klocków, które skonstruowane zostały w ciekawy sposób i po złożeniu przypominają prawdziwe góry. Z góry spływa wodospad wpadający do niewielkiego jeziorka. Wodospad, podobnie jak góry, składa się ze specjalnie wymodelowanych i przezroczystych klocków, tu zaokrąglonych, aby przypominał wodę obijającą się o górskie kamienie. Jeziorko umiejscowione jest na samym dole i tak samo jak wodospad zbudowane jest z niebieskich, przezroczystych klocków. Dodatkowo można zaobserwować wrażenie lekkich fal spowodowanych przez klocki o gładkiej powierzchni w formie równi pochyłej – ciemniejsze niebieskie oraz jaśniejsze. Nad jeziorkiem ulokowany jest most. Swojemu kolorowi i misternie wyrzeźbionym elementom zawdzięcza wrażenie prawdziwości. Drzewa, jak w każdym zestawie Wild Story, są dokładnie skonstruowane, a ich liście wyrzeźbiono w bardzo interesujący sposób. Wyglądają one wyjątkowo estetycznie.

Zestaw Wild Story: Góry Skaliste firmy Cobi S.A. idealnie nadaje się do zabawy. Pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność i przy okazji uczy przyrody. Można dowolnie ustawiać figurki, wymyślać historie nie z tej ziemi, kręcić filmy i robić zdjęcia. Zestaw może być nawet inspiracją do narysowania komiksu. Genialna rozrywka dla każdego dzieciaka.

Pewien indiański chłopiec imieniem Motyl jest strasznym rozrabiaką. Nikt nie potrafi zaradzić jego wymyślnym psikusom. Któregoś dnia wyrusza w Góry Skaliste, by pobawić się na mostku przy jeziorku. Zaskoczony na polance przy jeziorze znajduje niedźwiedzia grizli. Motyl ani trochę się nie wystraszył. Postanawia pozaczepiać niedźwiedzia, ale kiedy to robi, ten wpada w zwierzęcą furię. Motyl znajduje się w potrzasku i wzywa na pomoc swojego oswojonego przyjaciela – orła. Czy przyjaciel Indianina się pojawi? Czy Motylowi uda się wyjść bez szwanku? Czy spotkanie z groźnym niedźwiedziem nauczy go posłuszeństwa? Stań się narratorem i dokończ historię!

Tekst i zdjęcia Copyright © Maligna 2012 tylko dla Cobi S.A. & wildstory.pl
Kopiowanie i publikowanie w jakiejkolwiek formie i we wszelkich mediach zabronione

Komentarze (1)

  • klocki clic\s

    08 luty 2013 o 15:28 |
    Bardzo fajne zestawy klocków dla małych dzieci. Wygląda na to, że trzeba się będzie za nimi zakręcić :)

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.